Kooperatifimizden Haberler

Kooperatifimizden Haberler

Varda Su Projesi Hızla Devam Ediyor, 2020 Yıl Sonuna Su Köylere Ulaştırılmaya Başlayacak

Rize’nin batı yakasındaki ilçeleri olan Derepazarı, İyidere, Kalkandere ile Kendirli Beldesi ve İkizdere Güneyce Köyü de dahil olmak üzere 41 köyün su ihtiyacını karşılayacak olan Varda İçme Suyu Yapım Bakım, Onarım ve İşletme Birliği (Vardabir)  çalışmaları aralıksız devam ediyor. 


Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Varda Birlik Başkanı Sabit Karafazalı;” 60 km’lık birinci ana şebeke etabının 57 km bitirildi. Kalan 3 km’lık kısım Of Ağaçseven bölgesinde olup burası için yeni proje yapıldı. 1,2 km yol yapımı bugün itibari ile tamamlandı. Ayrıca altlı ve üstlü duvarlar yapılacak ve ardından boruların döşemesi tamamlanacak. Çalışmalar devam ediyor.” dedi. Karafazlı; “87 km’lık ikinci etabın 21 km kısmı tamamlandı.

28 deponun 7’si bitirildi. Kısaca çalışmalarımız 2 ekip şeklinde kesintisiz ve aralıksız olarak devam ediyor. Temmuz ya da Ağustos ayında Belediyelerin, yılsonu itibari ile de köylerin suyunu vermeyi planlıyoruz. Şuanda da Kalkandere Çayırlı Köyünde çalışıyoruz. Basında yer alan Varda Projesi askıya mı alındı şeklindeki açıklamaları hayretle okudum. Üzüldüm. Kekse bizi arayıp bilgi alınsaydı. Daha dün yüklenici firma ve DSİ yetkilileri ile değerlendirme toplantısı yaptık. Bu tür açıklamalar asılsız olup doğru değil. Vatandaşımızın kafasını karıştırıyor” dedi. 


Benzer Kooperatifimizden Haberler

Kooperatif Marketimizden Alışverişlerinizde Kazandıracak Kooperatif Kart Uygulaması
2024 Yılı Gübre Satışlarımız Başlamıştır.